Czerń jest kolorem bardzo eleganckim, klasycznym i zawsze modnym. Nic więc dziwnego, że po tym, jak rozkochaliśmy się w czarnych kuchniach, przyszedł czas na czarne łazienki. W tym drugim przypadku zadanie jest nieco trudniejsze, bo o ile czarne płytki nie należą do rzadkości, o tyle czarna armatura sanitarna, to już pewna forma ekstrawagancji. A gdzie w tym wszystkim jeszcze miejsce dla czarnych grzejników? I czy czarne grzejniki w łazience rzeczywiście mogą się sprawdzić?
Czarny grzejnik do łazienki niejedno ma imię
Poszukując łazienkowego grzejnika najczęściej mamy przed oczami klasyczny grzejnik z poziomymi żebrami, na których łatwo wieszamy wilgotne części garderoby lub ręczniki. Jest to oczywiście najbardziej klasyczna forma grzejnika i taką też możemy zastosować, kiedy chcemy w łazience powiesić czarny grzejnik. Jednak możemy również pokusić się o nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, jeśli chcemy naszą łazienkę uczynić prawdziwie unikalną i ciekawą.
- Czarny grzejnik z geometrycznych sześciokątów to niestandardowa propozycja dla tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań. Z powodzeniem może zdobić ściany nowoczesnych łazienek, w których znaczenie ma każdy najdrobniejszy detal. Jego używanie jest równie wygodne, jak używanie grzejnika z klasycznymi żeberkami, a design jest nieporównywalnie ciekawszy.
- Czarny grzejnik z pionowymi ramionami, który zachwyca swoją prostą formą. Tego typu grzejniki doskonale pasują do wnętrz minimalistycznych, a łazienka w czarnym wydaniu z pewnością może taka być. Taki grzejnik z pewnością nie zaburzy aranżacyjnej koncepcji łazienki, a jedynie ją uwypukli i ujednolici.
Jakie kolory do łazienki, gdy wiszą w niej czarne grzejniki?
Najprościej posłużyć się dwoma zasadami w urządzaniu łazienki, do której planujesz czarne grzejniki. Pierwszą z nich jest zasada kontrastu. Oznacza to, że czarną armaturę i dodatki zamontujesz w łazience, która wyłożona jest jasnymi, może nawet białymi płytkami. Dobrym rozwiązaniem mogą być płytki z ponadczasowymi, złotymi zdobieniami, przywodzącymi na myśl marmur.
Drugą zasadą jest zasada kolorystycznej spójności w aranżacji, dzięki której powstanie łazienka monochromatyczna, wyłącznie w ciemnych barwach, bardzo minimalistyczna i odrobinę mroczna. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by taką łazienkę odrobinę rozświetlić dodatkami w kolorze srebra lub złota. Wspaniale sprawdzi się też butelkowa zieleń i głęboki granat.