Sklep na Shopware – czy warto?

Szukasz elastycznej, intuicyjnej i skalowalnej platformy e-commerce? W takim razie zwróć uwagę na Shopware, które pomoże Ci sprostać wymaganiom rynku. Platforma powstała w 2000 roku w Niemczech, z połączenia biblioteki Vue.js i frameworku pHP –Symfony. Obecnie korzysta z niej ponad 100 tys. klientów, w tym Haribo, Philips, Borussia Dortmund i Aston Martin. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ten system!

Shopware – kluczowe zalety

Shopware oferuje wersję open source, która pozwala bezpłatnie pobrać i modyfikować kod źródłowy. Jeśli planujesz prowadzić duży sklep internetowy, rozważ wariant Rise, Evolve lub Beyond. Wspomniane opcje są płatne, ale w zamian za to zapewniają automatyzację procesów biznesowych i wsparcie techniczne producenta.

Platforma e-commerce zapewnia wysoką przepustowość, co oznacza, że możesz skalować sprzedaż, nie martwiąc się przy tym, że w którymś momencie wydajność sklepu spadnie z powodu wysokiego wzrostu liczby klientów. Możesz też zarządzać wieloma sklepach z jednego panelu administracyjnego. 

Prosta konfiguracja i obsługa sklepu

Jedną z kluczowych zalet platformy jest intuicyjny panel administracyjny. Możesz samodzielnie dostosować wygląd sklepu i dodawać produkty, nawet jeśli nie masz wiedzy technicznej. Sklep na Shopware ma modułową, nowoczesną architekturę, co znacznie ułatwia proces konfiguracji. Aby stworzyć projekt graficzny, skorzystaj z funkcji “drag and drop”, czyli “przeciągnij i upuść”. 

Szablony Shopware są responsywne, co oznacza, że dopasowują się do ekranu urządzenia. W ten sposób poprawiają one doświadczenie klienta, co wpływa na współczynnik konwersji. Platforma oferuje zaawansowane funkcje wyszukiwania i filtrowania, dzięki temu użytkownicy łatwiej znajdą produkty w Twoim sklepie. 

Shopware – kompleksowa platforma e-commerce

Szukasz sposobu na dotarcie do większej liczby klientów? Postaw na omnichannel, czyli sprzedaż wielokanałową. Decydując się na Shopware, bez problemu zintegrujesz sklep internetowy z popularnymi platformami marketplace, takimi jak eBay, Amazon, Google Shopping, czy Allegro. Ponadto możesz go zsynchronizować z systemem ERP, PIM, CMS, bramkami płatności i firmami kurierskimi. 

Innym pozytywnym aspektem jest aktywna społeczność, która chętnie udzieli wskazówek na temat wybranej wersji, szablonów i wtyczek. Zapoznaj się też z artykułami na blogu, ponieważ znajdziesz w nich mnóstwo cennych wskazówek. Pamiętaj tylko, że wiele informacji dostępnych jest w języku niemieckim.

SEO i marketing

Zastanawiasz się, jak poprawić widoczność sklepu internetowego? Shopware posiada wbudowane narzędzia SEO, które zdecydowanie ułatwiają optymalizację. Możesz skorzystać z następujących funkcji:

  • tworzenie przyjaznych adresów URL,
  • dodawanie opisów alternatywnych do grafik,
  • linkowanie wewnętrznych,
  • automatyczne generowanie mapy witryny,
  • dodawanie metadanych (meta title i meta description).

Platforma e-commerce umożliwia generowanie linków partnerskich i wdrożenie programu lojalnościowego. Dzięki temu Shopware pomoże przyciągnąć Ci przyciągnąć potencjalnych klientów. Oprócz tego istnieje możliwość segmentacji klientów na podstawie ich zainteresowań lub zachowań zakupowych. Platforma pozwala ustawić zniżki na koszyk zakupowy, poszczególne produkty lub wybrane lokalizacji. 

Dodatkowo możesz stworzyć limity dostępne czasowo, dzięki czemu zachęcisz klientów do zakupu. W razie potrzeby ogranicz zniżkę do maksymalnej kwoty zamówienia. Możesz również przydzielić kody zniżkowe konkretnemu konsumentowi lub wybranej grupie docelowej. 

Shopware PWA – co warto wiedzieć?

PWA (progresywna aplikacja webowa) wyświetla się jak tradycyjna strona internetowa, ale zapisywana jest w pamięci urządzenia. Możesz z niej korzystać także wtedy, gdy masz słabe połączenie internetowe lub działasz w trybie offline. Aby ją pobrać, nie musisz wchodzić do sklepu Google Play lub App Store. Wystarczy wpisać adres URL sklepu do paska adresu przeglądarki, a następnie wyrazić zgodę na dodanie aplikacji do ekranu głównego. Instalacja PWA trwa kilka sekund, po jej zakończeniu wyświetla się ikona. 

Z badań wynika, że 75% Polaków robi zakupy na smartfonie. PWA nie tylko zaspokaja potrzeby klientów, lecz także pozwala sprzedawcom na wysyłanie powiadomień PUSH. To doskonała okazja, aby poinformować użytkowników nowych produktach. Oprócz tego możesz zoptymalizować ścieżkę zakupową i przeprowadzić kampanię remarketingową.

Shopware – jakie ma wady?

Początkowo platforma koncentrowała się na rynkach niemieckojęzycznych, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Shopware oferuje wiele wtyczek, ale wiele z nich dostępna jest tylko po niemiecku. Należy jednak zaznaczyć, że powoli powstają też pluginy w języku angielsku. Platforma skupia wokół siebie mniejszą społeczność niż Magento, w porównaniu do niego ma też nieco ograniczone funkcje. Z drugiej strony Shopware posiada bardziej intuicyjny i przejrzysty interfejs, co docenią przede wszystkim początkujący użytkownicy.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić mały, czy duży sklep internetowy, Shopware spełni Twoje oczekiwania. Platforma oferuje liczne funkcje i przyjazny interfejs, dzięki czemu wspiera prowadzenie działalności. Jeśli interesuje Cię wdrożenie Shopware, skontaktuj się z agencją e-commerce. Specjaliści stworzą estetyczny, estetyczny sklep, który pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji i pozyskać lojalnych klientów. 

Materiał zewnętrzny

admin